Dil Seçiniz T

NEDEN TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİ?

Markalaşma için yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın saç ekimi uygulamalarından memnun kalması oldukça etkilidir. Tabi ülkemizde bulunan medikal olanaklarının oldukça fazla olması da ayrı bir etkendir.

NEDEN TÜRKIYE’DE SAÇ EKIMI DAHA AVANTAJLI?

Son zamanlarda Türkiye’de yaygınlaşan saç ekim uygulamaları birçok bireyin gündemindedir. Geçtiğimiz yıl içerisinde yüz binlerce kişi saç ekimi için Türkiye’yi ziyaret etmiştir.

TÜRKİYE’DE KİMLER SAÇ EKİMİ YAPTIRIYOR?

Avrupalı turistler başta olmak üzere pek çok yabancı turist Türkiye’de saç ekimi yaptırmaktadır. Son yıllarda saç ekimi için Türkiyeyi tercih eden turistler dünyanın dört bir tarafından akın etmektedirler.

TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİ

Kafa bölgesinde kellik yaşayan pek çok kişi saç ekimi uygulamalarından faydalanmaktadır.  Türkiye bu konuda oldukça gelişmiş imkanlara sahiptir.

SAÇ EKİMİNİN KAÇ SEANS YAPILACAĞINA NASIL BELİRLENİR ?

Saç ekimi seanslarının sayısı, donör ve alıcı bölgelere bağlıdır. Donör bölgesi ilk seansta ancak 3500 graftın alınmasına izin veriyorsa, kişinin ihtiyacı olan 5000 graft sayısının tamamlanması ikinci seansa kalacağı anlamına gelmektedir.

SAÇ EKİMİ AMELİYATLARINDA HASTA İSTEDİĞİ SAÇ TASARIMINI TERCİH EDEBİLİR Mİ?

Hastanın donör bölgesinde yeterli miktarda kıl folikülü varsa, donör bölgesi ile alıcı bölge birbiriyle eşleşirse, hasta istediği saç modelini tercih edebilir.

SAÇ EKİMİ TEKRARLANABİLİR Mİ?

Hastanın donör alanı olarak tanımlanan arka bölgedeki saçlı deride, göğüste veya sakal bölgelerinde yeterli miktarda kıl folikülleri mevcutsa, saç ekimi birden fazla kez tekrarlanabilir.

SAÇ EKİMİNDE KİŞİ TAMAMEN KELLEŞMELİ MİDİR?

Saç nakli öncesinde hastanın tamamen kellesmeyi beklemesi doğru değildir. Aksine tüm saçların kaybedilmesini beklemek yanlış bir tercihtir. Çünkü saç ekimi ameliyatlarında ekilen greft sayısı arttıkça saçlar daha sağlıklı, daha yoğun ve daha doğal görünecektir.

YAŞAM KOŞULLARI SAÇ EKİMİ SONUÇLARINI ETKİLER MI?

Saç rengi, saç derisinin kalınlığı ve çevresel faktörler saç ekimi sonuçlarına etki etmez. Burada en önemli etken, sağlıklı bir donöre sahip olmaktır.

SAÇ EKİMİ OPERASYONU SONRASI NELER OLUR?

Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde, ekilen saçların bir kısmı ilk birkaç hafta içinde dökülebilmektedir. Bu nedenle saç ekiminin erken dönemde sonucu hayal kırıklığına sebep olabilir.

SAÇ DÖKULMESİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Saç dökülmesi uzun yıllardan beri insanları olumsuz yönde etkilemiştir; özgüven kaybı, depresyon ve endişe gibi duygusal sorunlara sebep olmuştur.

SAÇ EKİMİ İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ?

Genetik veya genetik olmayıp bazı çevresel etkilerle ortaya çıkan saç dökülmelerinin zamanla düzenli hale gelerek artması veya kalıcı hale gelmesi sonucunda, görünümünden endişe duyan ve görünümünü düzeltmek isteyen herkes saç ekimi için bir aday sayılır.

SAKAL, BIYIK ve KAŞ EKİMİ

Sakal, bıyık ve kaş ekimi, pratik olarak saç ekiminden çok farklı işlemler olmamak ile birlikte, teknik olarak ekilecek olan kıl köklerin ensede seçildiği alanın farklı olması nedeniyle değişiklik göstermektedir. 

UYKUDA SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ?

Saç ekimi işlemi sırasında genel anestezi uygulanarak tamamen uyutulmak, iğne korkusu, kan görmeye dayanamama, işlem boyunca sıkılmak istememe gibi nedenlerden dolayı hastalarımız tarafından tercih sebebi olabilmektedir.

SAÇ EKİMİNDE EKİLEN SAÇLAR KALICI MIDIR

Saç ekimi işlemi, donör bölge olarak tanımlananan kafanın ense bölgesinden alınan saçlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu bölgede mevcut bulunan saç kökleri, genetik olarak testesterona ya da saç dökülmesine neden olan diğer sebeplere daha az duyarlı olduğundan,istenilen bölgeye ekildiğinde de ömür boyu dökülmezler. 

TÜRKİYE’DE SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Saç ekim uygulamaları dışında, Türkiye sakal ve bıyık ekimi noktasında da oldukça popülerdir. Doksanlı yılların başında popüler olan metroseksüel akımının yerine daha çok erkeksi görünümler ile ortaya çıkan beyler, sakal ve bıyık ekimini de ayrı bir ilgi duyuyor. 

TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI

Ülkemizde 4000 greft saç ekiminin ortalama fiyatı 2000 bin dolardır. Bu rakam pek çok Avrupa ülkesine göre daha ekonomiktir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinde 4000 Greft saç ekiminin maliyeti 10 bin dolar olarak belirtilmektedir. 

NEDEN TÜRKİYE TERCİH EDİLİYOR?

Türkiye saç ekimi noktasında her zaman profesyoneldir. Yabancı turistler özellikle de İstanbul’u tercih ederek hem saç ekimi hem de tatil şansı bulmaktadır.

İSTANBUL’DA SAÇ EKIMI

Türkiye’de hızla yaygınlaşan alanlardan biri de saç ekim endüstrisidir. İstanbul’da sadece 350 tane saç ekim merkezi  ve kliniği bulunmaktadır. Buna ek olarak her ay on binlerce kişi saç ekim uygulamaları ve estetik kaygılardan kurtulmak için İstanbul’a gelmektedir.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEGATİF SONUÇLARI NELERDİR?

Saç dökülmesi yaşayan ve bunu çok fazla önemseyen bazı erkeklerde özgüven kaybı görülebilmektedir. Hepimiz eski resimlerimize bakıyoruz. Erkeklerde en sık görülen şey saçların dökülmesi ve kilo alımıdır.

ÇOK KURU VEYA ÇOK YAĞLI SAÇ DERİSİ, SAÇ EKİMİ SONUCUNU ETKİLER Mİ?

Çok kuru yada çok yağlı saç derisine sahip olmak, günlük hayatımızı etkilemektedir. Çok kuru saç derisine sahip kişiler kepek probleminden, yağlı saç derisine sahip olanlar ise yağlı saç görünümünden rahatsız olabilmektedirler. 

SAÇ EKİMİNİN SONUCU, SAÇ EKİMİ YAPILAN KİŞİNİN YAŞI İLE İLİŞKİLİ MİDİR?

Saç ekimi sonuçları üzerinde hastanın yaşı doğrudan bir etkiye sahip değildir. Genç ve orta yaşlı hastalarda saç ekimi aynı sonucu vermektedir. Ancak yaşlı hastalarda durum biraz farklılık gösterebilir.

SAÇ EKİM AMELİYATI ÖNCESİ SAÇ VE SAÇ DERİSİ MUAYENESİ

Hastalar saç nakline karar verdiğinde kliniğe başvururlar ya da saç derisi resimlerini online olarak saç ekim kliniğine ulaştırırlar.

SAÇA PRP TEDAVİSİ UYGULAMASINDA DOĞRU ZAMAN

PRP tedavisi saç ekimi işlemi sırasında da uygulanır. Saç naklinin son aşamasında hasta halen lokal anestezi altındayken saç derisinin yeni açılan kanallarına PRP tedavisi uygulanabilir.

SAÇ EKİMİ ZOR BİR OPERASYON MUDUR? OPERASYON VE SONRASI AĞRILI MIDIR?

Saç ekimi lokal anestezi ile sadece işlem yapılacak olan alıcı ve donör alanlar uyuşturularak gerçekleştirilir. Diğer pek çok cerrahi işlemden çok daha az ağrılı bir operasyondur.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimini basit şekilde ifade etmek gerekirse;saçların yoğun olduğu alanlardan alınarak seyrek veya herhangi bir nedenle zamanla saç kalmayan alanlara transfer edilmesi işlemidir.

AMELİYAT ÖNCESİ KONSÜLTASYON

Ameliyat öncesi konsültasyon sırasında doktor, saç dökülmesinin düzeni, tipi, şiddetini, saç derisinin esnekliğini ve donör alandaki saç yoğunluğunu kontrol ederek saç kökü transferinin uygun olup olmadığına karar verir ve en uygun saç restorasyonunu elde etmek için plan geliştirir. 

ICE GRAFT SAÇ EKİMİ

Ice graft saç ekimi, bir yöntem değil, sadece ekim öncesinde toplanmış olan greftlerin güçlendirilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ NASIL OLUYOR?

Traşsız saç ekimi, farklı bir saç ekim tekniği değildir, Fue safir ve DHI teknikleriyle uygulanabilmektedir. Donör alan olarak kabul edilen ense bölgesinden köklerin mikromotor yöntemi ile alınabilmesi için, o bölgenin traş edilmesi gerekmektedir.

SAÇ EKİMİ SONRASI DERİDE HERHANGİ BİR İZ KALIR MI?

Fue yöntemiyle yapılan saç ekiminde, bir punch yardımı ile donör bölgeden greftler toplanırken, kıl köküyle beraber etrafındaki canlı doku da alınmaktadır, ve bu bu kökler ekim yapılırken etrafındaki canlı doku ile birlikte ekilmektedir.

SAÇ EKİMİ AĞRILI / ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Saç Ekimi, kaş ekimi ve sakal ekimi işlemleri, lokal anestezi altında uygulandığı için ağrısız bir işlemdir. Lokal anestezi işlemi yaklaşık olarak 3-4 dk sürmektedir.