Saç Ekimi

Kellik sorunu yaşayan bir çok kişi saç ekimi yöntemini tercih etmektedir. Nakil işlemi kafa arka bölgesi başta olmak üzere göğüs ve sakaldan yapılmaktadır. İşlem sayesinde saç kökleri farklı bölgelere taşınabilir. Genel olarak saç ekimi kafa üst bölgede kellik yaşayan bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi, kişide bulunan saç köklerinin alınması ve söz konusu bu köklerin kellik sorunu yaşanan bölgeye nakil edilmesi işlemidir. Genel olarak üç yöntemden oluşmaktadır.

  • FUE yöntemi

Saç köklerinin alınması (FUE) ekim uygulamalarının önemli  bir aşamasıdır. Köklerin tamamı kulak arkasında ve ense bölgesinde bulunan donör bölgeden temin edilmektedir. Ayrıca hastanın acı duymaması için donör bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Alınan kökler tek tek kelliğin oluştuğu bölgeye implant edilmektedir. Saç ekimi işlemi ortalama 1 sene içerisinde kesin sonuç vermektedir. Ensede herhangi bir dikiş izinin kalması veya yara oluşması söz konusu değildir.

  • FUT yöntemi

Saç ekimi yöntemleri arasında yer alan fut, kişinin ensesinden bir bant halinde saç şeridi çıkarılması yöntemidir. Alınan kökler mikroskop altında incelenir ve daha sonra köklere ayrıştırır. Ancak bu yöntem ile saç ektiren bireylerin ensesinde 10 Cm uzunluğunda bir bant izi kalabilmektedir. Saç ekimi yöntemlerinin tamamı kesin sonuç vermektedir. Başarı oranı ise alınan saç köklerinin güçlü olması durumuna göre farklılık göstermektedir.

  • DHI yöntemi

Bu ekim  kafasının tamamını traş ettirmeden uygulanan bir yöntemdir. Saç köklerinin alımı donör bölgesinden temin edilmektedir. Alınan kökler özel Pen Choi aracıyla tek tek kelliğin oluştuğu bölgeye implant edilmektedir. Saç ekimi işlemi ortalama 1 sene içerisinde kesin sonuç vermektedir. Ensede herhangi bir dikiş izinin kalması veya yara oluşması söz konusu değildir.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uyku Pozisyonu

Ekim bölgesinin ve saç köklerinin sürekli yatağa sürtmesi ve yorgana temas etmesi engellenmelidr. Ayrıca saç ektiren bireylerin sert yüzeye sahip olan yastık tercih etmeleri gerekmektedir. Ekim işleminden sonra minimum 2 hafta boyunca saç kökleri en ufak bir yüzeye temas etmemelidir. Aksi taktirde söz konusu saç kökleri ölebilir.

Saç köklerinin korunması

Saç ekimi sonrasında kişi, ekim yapılan bölgeyi sudan korumalıdır. Koruma süresi ise 1 ay ile sınırlandırılmıştır. Örneğin yüzme, solaryum ve benzeri spor dallarından en az bir ay uzak durulmalıdır. Bu sayede saç köklerinin zarar görmesi ve enfeksiyon riski ortadan kaldırılmaktadır.    

Estetik Dokunuşlar

Otuz gün bouyunca saç maskesi, tıraş ve boyama gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. 45 gün geçmesi ile birlikte de istenilen tüm kuaför hizmetleri alınabilir.

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli faktör ise saç kökleri 2 gün boyunca yıkanmamalıdır. İlk su teması operasyonun üzerinden 48 saat sonra yapılmalıdır. Yıkama işlemi sırasında da deri yüzeyleri sert darbelerden korunmalıdır. Ayrıca tüm kafa bölgesi kurutulmalı ve özellikle de ekilen saç kökleri ıslak bırakılmamalıdır. Bu sayede deri üzerinden enfeksiyon oluşma riski ortadan kalkmaktadır.

FİYAT SOR
+90 537 520 0078
X
Randevu Alın